Tematy prac magisterskich z Marketingu bardzo często analizują różne formy promocji danych usług i produktów. W poniższym opracowaniu przedstawimy przykłady problematyk poruszanych na tego typu pracach dyplomowych. Podpowiemy też jak wybrać najlepszy temat na taką pracę dyplomową.

Tematyka Twojej pracy magisterskiej z Marketingu nie powinna być wybrana w oderwaniu od Twoich ambicji zawodowych. Idealnie byłoby, gdybyś już podczas studiów zdobywał praktyczne doświadczenie w jakiejś marketingowej komórce. Dzięki temu mógłbyś pisać o zagadnieniach, które można wykorzystać w realnym działaniu. Poniżej prezentujemy wiele przykładowych zagadnień na tego typu prace dyplomowe.

  Przykładowe tematy prac magisterskich z Marketingu.

 • Wykorzystanie mediów społecznościowych w marketingu bankowym.
 • Analiza kampanii promocyjnej danej firmy prowadzonej w Internecie.
 • Kreowanie marki za pomocą wykorzystanie marketingu narracyjnego.
 • Analiza planu marketingowego danej firmy z branży marketingu sieciowego.
 • Wykorzystanie marketingu sieciowego w danym przedsiębiorstwie.
 • Analiza komunikacji marketingowej danej firmy z branży obuwniczej.
 • Badanie preferencji konsumenckich klientów branży alkoholowej.
 • Projekt strategi marketingowej dla wybranego przedsiębiorstwa.
 • Wykorzystanie ambient marketingu w promocji usług i produktów.
 • Rola content marketingu w kreowaniu wizerunku marki.
 • Sposoby budowania lojalności konsumenckiej na konkretnym przykładzie.
Tworzenie pracy magisterskiej z Marketingu jest sporym wyzwaniem!

Jak wybrać temat na swoją pracę magisterską z Marketingu? Wskazówki.

Nim wybierzesz daną problematykę, upewnij się, że będziesz mieć do niej odpowiednie dane. Dostęp do informacji jest kluczową sprawą, ponieważ ich analiza stanowi sedno każdej działalności naukowej. Innymi słowy, bez danych tworzenie pracy magisterskiej z Marketingu nie ma sensu.

“To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę”. Muhammad Ali

W doborze odpowiedniej problematyki zawsze może pomóc Tobie Twój promotor. On ma duże doświadczenie naukowe i będzie wiedział, które zagadnienia są łatwiejsze w pisaniu, a które są naprawdę bardzo trudne. Możliwe, że będzie on dysponować również bazą cennych kontaktów biznesowych, które w Twojej działalności naukowej mogą być bardzo pomocne.

Tematy prac magisterskich z Marketingu – konkluzja.

Tematy prac magisterskich z Marketingu są mocno zróżnicowane. Warto wybrać takie zagadnienie, które jest zgodne z Twoimi ambicjami zawodowymi oraz naturalnie jest perspektywiczne. Przykładowo takim zagadnieniem może być marketing internetowy, który bardzo dynamicznie się rozwija. Na pewno warto już podczas studiów zdobywać doświadczenie w praktycznej działalności marketingowej. Dla Twoich przyszłych pracodawców to właśnie Twoje praktyczne umiejętności są najważniejsze. Prace dyplomowe to dla nich rzecz drugorzędna. Swoją pracę magisterską z Marketingu najlepiej traktować po prostu jako wstęp do swojej kariery.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00

Dodaj komentarz