Tematy prac licencjackich z Marketingu nie muszą być przesadnie wyszukane. Licencjat jest najprawdopodobniej, Twoim pierwszym zetknięciem z działalnością naukową więc nikt nie będzie od Ciebie wymagał odkrycia Ameryki. Z drugiej strony, nie oznacza to, że Twój licencjat nie może być praktyczny i ciekawy. Tutaj przedstawiamy jak wybrać odpowiedni temat pracy licencjackiej z Marketingu.

Dobry licencjat powinien być powiązany z Twoimi planami odnośnie do przyszłej kariery zawodowej. To właśnie wizja atrakcyjnej przyszłości motywuje Ciebie do działania i trzeba to wykorzystać. Poniżej prezentujemy wiele, ciekawych tematów na prace licencjackie z Marketingu. Możliwe, że któryś spośród nich przypadnie Tobie do gustu.

Przykładowe tematy licencjatów z Marketingu.

Rola opakowania we współczesnym Marketingu.
Badania marketingowe poprzedzające wprowadzenie danego produktu na rynek.
Plan strategii marketingowej dla danego przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej.
Analiza działań promocyjnych danej firmy w Internecie.
Wykorzystanie marketingu szeptanego do promocji usług.
Marketing sportowy na przykładzie danego klubu sportowego.
Ocena strategii promocyjnej danego banku.
Badanie efektywności reklam danego przedsiębiorstwa.
Projekt strategii cenowej dla firmy produkującej napoje energetyczne.
Badanie efektywności reklam danego przedsiębiorstwa.
Kreowanie wizerunku marki na przykładzie konkretnej firmy.

Zagadnienie na licencjat z Marketingu – jak je wybrać?

Wybierając daną problematykę, musisz mieć pewność, że nie zabraknie Tobie do niej odpowiednich danych. Warto jest mieć więc zaufaną firmę, która w razie czego udostępni niezbędne do Twojej pracy dyplomowej dane. W ostateczności zawsze można pisać swoją pracę magisterską o danej spółce giełdowej. Tego typu podmioty mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych w Internecie, więc stanowią one wdzięczne podmioty, o których można pisać prace naukowe.

Praca licencjacka z Marketingu jest sporym wyzwaniem!

Tak czy inaczej, w wyborze odpowiedniego tematu zawsze może pomóc Tobie Twój promotor. Na przestrzeni lat na pewno promował on wielu studentów i ma on bogatą wiedzę o szeroko pojętej działalności naukowej. Z pewnością będzie on w stanie dostarczyć Tobie jakieś ciekawe zagadnienie, o którym warto pisać swój licencjat z zakresu Marketingu.

Tematy prac licencjackich z Marketingu, a możliwość zrobienia kariery.

Tematy prac licencjackich z Marketingu bardzo często skupiają się na różnych formach promocji usług i produktów. Nie jest to jednakże reguła. Najlepiej pisać taką pracę licencjacką z Marketingu, która potencjalnie wzmocni Twoja pozycję podczas ubiegania się o zatrudnienie w danej firmie. Staraj się więc aby Twój licencjat nie był jedynie teoretycznym wywodem, ale przede wszystkim by był on praktycznym projektem. Jeśli tak będzie, to Twój licencjat będzie mieć wartość dla potencjalnego pracodawcy!

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00

Dodaj komentarz