Tematy prac licencjackich z Ekonomii dotyczą wielu, zróżnicowanych kwestii ekonomicznych. W poniższym tekście przedstawimy całą gamę, rozmaitych zagadnień, które świetnie nadają się na tego typu prace licencjackie. Doradzimy również, jak wybrać najlepszy spośród nich.

Temat Twojego licencjatu z Ekonomii musi być przede wszystkim dobrze przemyślany. Wybierając dane zagadnienie, musisz mieć pewność, że nie będziesz mieć problemu z niezbędnych Tobie danymi. Podstawą każdej działalności naukowej są dane. Bez nich ciężko o jakiekolwiek, satysfakcjonujące wyniki. Innymi słowy, bez danych nie stworzysz części badawczej swojego licencjatu, czyli serca swojej pracy dyplomowej. Poniżej prezentujemy przykładowe tematy prac licencjackich z zakresu Ekonomii.

  Przykładowe tematy prac licencjackich z Ekonomii.

 • Państwowe długi publiczne – czy kiedyś zostaną one spłacone?
 • Przyczyny bankructwa polskiego systemu emerytalnego.
 • Metale szlachetne jako zabezpieczenie przed inflacją.
 • Analiza finansowa wybranej spółki giełdowej.
 • Przyczyny rozpadu unii walutowych.
 • Przyczyny, dla których Bitcoin podwoi swoją wartość.
 • Jaka jest rzeczywista cena srebra?
 • Globalne skutki ekonomiczne pandemii Koronawirusa.
 • Ekonomiczne skutki polityki niskich stóp procentowych.
 • Szacowanie kapitału intelektualnego w wybranych spółkach giełdowych.
Licencjat z Ekonomii może być Twoim wstępem do działalności w branży finansowej.

Jak wybrać zagadnienia na swój licencjat z Ekonomii.

Temat licencjatu z zakresu Ekonomii nie musi być przesadnie ambitny. Jest to najprawdopodobniej Twoje pierwsze zetknięcie z działalnością naukową. Jeśli nie masz pomysłu na znalezienie odpowiedniej problematyki, to zawsze możesz się skonsultować ze swoim promotorem. On ma olbrzymie doświadczenie w działalności naukowej i na pewno będzie w stanie Tobie skutecznie pomóc, w tej materii.

Licencjat z Ekonomii może dać Tobie konkretną wiedzę przydatną w inwestowaniu pieniędzy!

Stosunkowo bezpiecznym tematem wydaje się być analiza finansowa danej spółki giełdowej. Dane do tego tematu są ogólnodostępne, ponieważ wszystkie spółki giełdowe mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych. Jeśli interesuje Ciebie w przyszłości inwestowanie w akcje, to taki temat może być dla Ciebie bardzo atrakcyjny.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii. Podsumowanie.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii dotyczą rozmaitych zagadnień ekonomicznych. Sęk w tym, aby znaleźć takie zagadnienie, do którego są dane i którym chciałbyś się w przyszłości zajmować. W ostateczności tak naprawdę uczymy się dla siebie. Pisanie pracy licencjackiej z Ekonomii o rzeczy, którą nie chcesz się w przyszłości zajmować, raczej mija się z celem. Najlepiej swój licencjat traktować jako preludium do swojej przyszłej kariery. Wówczas z motywacją do działalności naukowej nie będzie problemu.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00

Dodaj komentarz