Praca magisterska z Filologii Angielskiej jest na pewno dla każdego studenta pewną formą weryfikacji znajomości języka Szekspira. W tym tekście przedstawiamy rozmaite porady dotyczące tworzenia takiej pracy dyplomowej. Na pewno usprawnią one Twoje naukowe działania.

Każdą pracę naukową rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego tematu. W przypadku pracy magisterskiej z Filologii Angielskiej może to być problematyka związana z literaturoznawstwem, bądź problematyka dotycząca sposobów nauczania języka angielskiego. Naturalnie najważniejsze jest, aby wybrać takie zagadnienie, które ciebie pasjonuje i które jest perspektywiczne z punktu widzenia Twojej kariery. Poniżej prezentujemy parę pomysłów na tematy prac magisterskich z zakresu Filologii Angielskiej. W doborze odpowiedniego zagadnienia na Twoją pracę dyplomową zawsze pomóc może Tobie promotor.

  Przykładowe tematy na pracę magisterską z Filologii Angielskiej

 • Ocena efektywności nauczania angielskiego metodą Callana.
 • Wykorzystanie metody gramatyczno-tłumaczeniowej w nauce angielskiego.
 • Metody audiolingwalne nauczania języka angielskiego. Analiza i ocena.
 • Motyw komunizmu w brytyjskiej literaturze.
 • Różne spojrzenia na walkę o władzę w literaturze angielskojęzycznej.
 • Efektywność nauczania angielskiego metodą Helen – Doron.
 • Motyw honoru w twórczości Mario Puzo.
 • Analiza techniczna wybranej spółki giełdowej.
 • Przyczyny występowania stagflacji w ekonomii.
 • Analiza wypłacalności i poziomu zadłużenia wybranego przedsiębiorstwa.
“Punktem startowym do wszelkich osiągnięć jest chęć”.
Napoleon Hill

Wybór odpowiedniego motywu przewodniego na pewno jest rzeczą fundamentalną. Dokonując go, warto zapoznać się z tematami, które były pisane na Filologii Angielskiej w latach poprzednich. Możliwe, że jakiś ciekawy temat na Twoją pracę dyplomową podsunie Tobie osoba, która Ciebie promuje. Jeśli posiadasz już swoje upatrzone (i zaakceptowane przez promotora) zagadnienie, to możesz startować ze swoją działalnością naukową.

Wskazówki dotyczące tworzenia pracy magisterskiej z Filologii Angielskiej.

Kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach jest odpowiednie planowanie. Zacznij więc od przygotowania spisu treści swojej pracy magisterskiej. Następnie podziel go na części i ustal, co kiedy będziesz realizować. Dobry plan działania powinien mieć cele, które są realne do wykonania, mierzalne oraz umieszczone w konkretnym przedziale czasowym.

Filologia Angielska jest kierunkiem bardzo perspektywicznym!

Działalność naukowa wymaga spędzenia wielu godzin przy biurku. Postaraj się więc o zapewnienie sobie ergonomicznych warunków pracy. Ciężko jest osiągać sukcesy naukowe w miejscu, w którym panuje chaos. Brak odpowiedniej wygody może wręcz zniechęcić Ciebie do pisania swojego naukowego tekstu.

Praca magisterska z Filologii Angielskiej poszerza Twoje horyzonty!

Kolejne wskazówki dotyczące tworzenia pracy magisterskiej z Filologii Angielskiej.

W tworzeniu swojej pracy magisterskiej z Filologii Angielskiej musisz być przede wszystkim osobą systematyczną. Staraj się tworzyć swoją pracę dyplomową przez minimum dwie godziny dziennie. Tego typu regularna aktywność naukowa powinna spowodować stworzenie przez Ciebie dużej ilości stron na Twoją pracę magisterską.

“Aby odnieść sukces, w tym co robisz, musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami. Jeżeli marzenie jest wystarczająco duże, fakty nie mają znaczenia”. Dexter Yager

Treść, jaką tworzysz na swoją pracę magisterską z Filologii Angielskiej, co jakiś czas musi widzieć Twój promotor. Ścisła z nim współpraca jest bardzo ważna, ponieważ osoba, która Ciebie promuje, na pewno będzie w stanie wychwycić Twoje ewentualne błędy. Oprócz promotora warto mieć też zaufane grono konsultantów, którzy będą w stanie powiedzieć, Tobie co robisz dobrze, a co źle. Jeśli Twój promotor pozytywnie się wypowiada o Twoim tekście naukowym, to oznacza, że Twoja działalność naukowa zmierza we właściwą stronę.

Biegła znajomość języka angielskiego może Tobie otworzyć bogate możliwości zrobienia kariery!

Praca magisterska z Filologii Angielskiej – podsumowanie.

Praca magisterska z Filologii Angielskiej na pewno wymaga od Ciebie pełnego zaangażowania oraz odpowiedniej systematyki. Z drugiej strony, napisanie takiego tekstu na pewno rozwija Twoje umiejętności językowe. Osoby, które biegle władają angielskim, mogą obecnie przebierać w ciekawych ofertach pracy, które pochodzą z różnych sektorów gospodarczych.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00


Dodaj komentarz