Pisanie prac magisterskich z Ekonomii jest dla wielu studentów sporym balastem, na który składają się stres, strach i cała gama wyrzeczeń. W poniższym opracowaniu prezentujemy konkretne przykłady motywów przewodnich z omawianej dziedziny oraz przedstawiamy cenne wskazówki, które pomogą Tobie osiągnąć naukowy sukces.
Na pewno rzeczą podstawową jest wybór odpowiedniej problematyki na swoją pracę dyplomową. Ekonomia jest fascynującą dziedziną, w której ciekawych tematów jest naprawdę multum. Najlepiej po prostu wybrać taką problematykę, z którą chcesz związać swoją karierę zawodową. Poniżej prezentujemy przykładowe tematy prac magisterskich z Ekonomii.
Dlaczego kryptowaluty mogą stanowić rezerwy walutowe? |
Ocena reform gospodarczych Augusto Pinocheta w Chile. |
Wpływ inflacji na gospodarkę Polski. |
Ekonomiczne skutki działania związków zawodowych. |
Wielowymiarowa ocena sytuacji przedsiębiorstwa danego przedsiębiorstwa. |
Wpływ waluty Euro na rozwój danych krajów Unii Europejskiej. |
Wpływ wybranych kryptowalut na obraz światowej ekonomii. |
Szanse i zagrożenia dla kryptowaluty Bitcoin. |
Dlaczego wartość kryptowaluty Moneto dynamicznie wzrośnie? |
Konsekwencje przywilejów emerytalnych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. |
Wpływ starzenia się społeczeństwa na rozwój gospodarczy Polski. |
Jeśli masz już wybrany temat swojej pracy magisterskiej z Ekonomii, to upewnij się jeszcze, że będziesz mieć do tego tematu odpowiednie dane. Bez nich ciężko będzie Tobie tworzyć kolejne strony swojej pracy dyplomowej. Ewentualnie zawsze możesz pisać o tematyce, do której źródła są ogólnodostępne. Przykładowo może to być analiza sytuacji finansowej danej spółki notowanej na giełdzie.
W ostateczności promotor musi jeszcze zaakceptować problematykę Twojej pracy dyplomowej. Jeśli będzie mu ona odpowiadała (wraz z jej spisem treści), to czas przejść do tworzenia swojej pracy magisterskiej. Czasami bywa również tak, że promotor sam proponuje przykładowe tematy, o których można u niego pisać swoją pracę dyplomową. Warto takie propozycje rozważyć.
Tworzenie pracy dyplomowej z Ekonomii – konkretne porady.
Podstawą sukcesu w każdej działalności jest odpowiednie planowanie. Nie bez powodu uczy się już początkujących szachistów, że lepszy słaby plan niż kompletny brak planu. Podziel więc swoją pracę dyplomową na części i określ który fragment, jak długo będziesz tworzyć. Cele w Twoim planie muszą być realistyczne do osiągnięcia oraz umieszczone w danym przedziale czasowym.
Następnie załóż sobie, że będziesz tworzyć swoją pracę dyplomową codziennie, przez minimum trzy godziny dziennie. Takie postępowanie powinno wyrobić w Tobie cenny nawyk codziennego działania. Dzięki niemu powinieneś kreować dużo wartościowego materiału na swoją pracę dyplomową.
Treści, które tworzysz, muszą być kontrolowane przez Twojego promotora. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jakość tworzonego przez Ciebie materiału stoi na wysokim poziomie merytorycznym. Uwagi Twojego promotora powinny wyznaczać kierunek Twoich naukowych działań. Jeśli promotor pozytywnie wyraża się o Twojej pracy magisterskiej z Ekonomii, to masz pewność, że Twoja praca magisterska z ekonomii zmierza we właściwą stronę.
Staraj się w m bibliografii swojej pracy dyplomowej z Ekonomii zamieszczać literaturę nie starszą niż ostatnie 10 lat. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nikt nie zarzuci Tobie, że bazujesz na wiedzy, która jest nieaktualna. Poza tym warto mieć w swojej bibliografii pozycje naukowe swojego promotora oraz recenzenta Twojej pracy magisterskiej. Każdy lubi się bowiem czuć autorytetem w dziedzinie, w której się specjalizuje.
Pisanie prac magisterskich z Ekonomii, a współczesny rynek pracy.
Pisanie prac magisterskich z Ekonomii jest dla przez część studentów traktowane, jako zło konieczne. Nie jest do dobre podejście. Najlepiej po prostu swoją pracę dyplomową traktować jako preludium do swojej działalności zawodowej. Jeśli przykładowo chcesz być w przyszłości maklerem giełdowym, to warto napisać swoją pracę magisterską z ekonomii o strategii inwestowania w wartość, znaną również jako strategia Warrena Buffeta. Im bardziej Twoja praca dyplomowa z Ekonomii jest powiązana z realną praktyką, tym lepiej.
Oczywiście musisz pamiętać o tym, że na współczesnym rynku pracy liczą się konkretne umiejętności, poparte odpowiednim doświadczeniem. Im więcej ich posiadasz, tym większa jest Twoja potencjalna wartość na rynku pracy. Ukończenie studiów nie powinno być na pewno końcem Twojej edukacji. Rynek pracy szybko się zmienia i musisz być przygotowany na dostosowywanie się do jego wymagań.
Tel: +48 12 312 5235 |
Email: biuro@rzetelneprace.pl |
Pracujemy od poniedziałku do piątku |
w godz. 09:00 – 17:00 |