Tematy prac licencjackich z Polonistyki (Filologii Polskiej) są często niesamowicie interesujące i pośród nich każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. W poniższym artykule postaramy się przedstawić Tobie dużą ilość ciekawych inspiracji na Twój licencjat. Być może, któreś z zaprezentowanych tutaj zagadnień zainteresuje Ciebie na tyle, że zaczniesz pisać o nim swoją pracę dyplomową!

Twoja praca licencjacka z Polonistyki powinna koncentrować się na zagadnieniu, które naprawdę Ciebie interesuje. Ciężko jest zmuszać się do tworzenia tekstu naukowego o zagadnieniu, które tak naprawdę Ciebie zwyczajnie nudzi i frustruje. Jak słusznie mawiał Georg Wilhelm Friedrich Hegel „nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”. Podobnie jest z działalnością naukową. Pasja powinna być jednym z fundamentów Twojego naukowego sukcesu. Na poniższej liście zamieściliśmy wiele ciekawych propozycji na Twój licencjat z Filologii Polskiej.

  Tematy prac licencjackich z Polonistyki – przykłady

 • Feminizm w polskiej literaturze
 • Miłość jako sens życia w twórczości Adama Mickiewicza
 • Obraz polskiej wsi w poezji Józefa Czechowicza
 • Słownictwo wykorzystywane w polskiej literaturze kryminalnej
 • Kreacje kobiet i mężczyzn u Stefana Żeromskiego.
 • Różne wizje rozwoju ludzkości w powieściach polskich pisarzy science-fiction
 • Charakterystyczne cechy gwary śląskiej
 • Analiza środków leksykalno-stylistycznych w poezji Wisławy Szymborskiej
 • Niemcy w literaturze polskiej – analiza wybranych dzieł literackich
 • Motywy patriotyczne w twórczości Juliusza Słowackiego
Praca licencjacka z Polonistyki (Filologii Polskiej) może być dla Ciebei prawdziwą przygodą!

Z pewnością wybór odpowiedniego zagadnienia na licencjat z Polonistyki (Filologii Polskiej) może sprawić rozmaite problemy. Jeśli nie możesz się zdecydować na żadne zagadnienie, to zawsze możesz porozmawiać ze swoim promotorem. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie on będzie w stanie doradzić Tobie jakiś interesujący motyw przewodni. Poza tym z pewnością analiza tematów, o których pisano prace dyplomowe z Polonistyki (Filologii Angielskiej), na pewno skutecznie pomoże Tobie, w wyborze najlepszego zagadnienia dla siebie.

Tematy prac licencjackich z Polonistyki (Filologii Polskiej) – podsumowanie

Tematy prac licencjackich z Polonistyki (Filologii Polskiej) są mocno zróżnicowane i zawsze można dostosować do swoich preferencji. Sęk naturalnie w tym, aby wybrać takie zagadnienie, które jest naprawdę dla Ciebie pasjonujące. Poza tym dobrze by było, gdyby zagadnienie, o którym piszesz dawało Tobie jakieś ciekawe perspektywy rozwoju. Przykładowo jeśli planujesz być pisarzem kryminałów, to warto byłoby pisać o środkach literackich używanych przez czołowych, polskich pisarzy literatury kryminalnej. Najlepiej by było gdyby Twoja praca dyplomowa była dla Ciebie po prostu preludium do Twojej wymarzonej kariery!

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00

Dodaj komentarz