Prace podyplomowe na MBA z pewnością są dla wielu osób sporym wyzwaniem. W poniższym artykule przedstawimy cały szereg porad, które pomogą Tobie z sukcesem napisać wysokiej jakości podyplomówkę na studia podyplomowe MBA. Zastosowanie ich w praktyce, na pewno pomoże Tobie stworzyć wysokiej jakości tekst naukowy. Zaprezentujemy tutaj również przykładowe zagadnienia na prace podyplomowe MBA.

Z pewnością rzeczą kluczową jest wybór odpowiedniego tematu. Powinien być on tak dobrany, aby był on powiązany zarówno z Twoimi zainteresowaniami, jak i Twoją karierą. Poza tym musisz mieć do niego konkretne dane, ponieważ bez nich Twoje działania naukowe będą bardzo trudne w realizacji, jeśli nie niemożliwe. W poniższej tabeli przedstawiono bardzo dużo ciekawych zagadnień, na Twoją potencjalną pracę podyplomową na MBA.

Przykładowe tematy prac podyplomowych z MBA

Szacowanie rentowności wybranego przedsięwzięcia.
Wieloaspektowa ocena stanu finansowego przedsiębiorstwa.
Rola i znaczenie psychologii w inwestowaniu.
Wykorzystanie elastyczności cenowej w zarządzaniu portfelem usług i produktów.
Szanse i zagrożenia dla rozwoju gospodarczego Polski.
Rola i znaczenie marketingu narracyjnego w przedsiębiorstwie.
Ocena efektywności zarządzania zmianą w danym przedsiębiorstwie.
Projekt strategii rozwoju wybranego przedsiębiorstwa.
Techniki oceny jakości kadry zarządczej.
Płacowe i pozapłacowe sposoby motywowania kadry pracowniczej.
Ocena zarządzania strategicznego w danej korporacji.
Rola zarządzania kryzysowego w przedsiębiorstwie.
Praca podyplomowa na MBA może rozwinąć Twoje kompetencje!

Dobór odpowiedniej problematyki na swoją pracę podyplomową z MBA może sprawiać pewne trudności. Jeśli nie możesz zdecydować się, na żadne zagadnienie, to zawsze możesz poradzić się swojego promotora. Bardzo prawdopodobne, że on podsunie Tobie, jakąś interesującą problematykę. Poza tym warto analizować media poświęcone szeroko pojętej ekonomii oraz zarządzaniu. Szczególnie inspirujące jest obserwowanie biznesowych liderów, którzy odnoszą błyskotliwe sukcesów. Generalnie im więcej masz ciekawych źródeł inspiracji, tym lepiej dla Twojej działalności naukowej.

Porady dotyczące tworzenia pracy dyplomowej z MBA.

Rzeczą kluczową w działalności naukowej jest przygotowanie odpowiedniego planu działania. Jak mawiał Brian Tracy “umiejętność planowania i organizowania to dwie kluczowe umiejętności w karierze menedżera”. Podobnie to wygląda w działalności naukowej. Podziel więc spis treści swojej pracy podyplomowej z MBA na części. Ustal sobie następnie co i w jakiej kolejności będziesz tworzyć. Zawsze warto zacząć od rzeczy, najtrudniejszej, czyli od części badawczej. Jeśli się z tym uporasz, to tworzenie części teoretycznej, jak i podsumowania będzie już czystą niemal formalnością. Część badawcza jest najważniejsza w całej pracy podyplomowej i to właśnie na nią trzeba położyć szczególny nacisk. Cele, jakie sobie stawiasz w działalności naukowej, powinny być mierzalne, realne i umieszczone w konkretnym czasie. Podobnie, jak to ma miejsce w biznesie.

Praca podyplomowa na MBA może pomóc Tobie w karierze.

Kolejne wskazówki dotyczące tworzenia pracy podyplomowej z MBA.

Mając precyzyjny plan działania, czas na rozpoczęcie konkretnych działań naukowych. Aby osiągać sukcesy w działalności naukowej, musisz być przede wszystkim realistą, który działa systematycznie. Jak mawiał Albert Einstein „geniusz to 1% talentu oraz 99% ciężkiej pracy”. Staraj się więc pisać swoją pracę podyplomową na MBA przynajmniej przez dwie-trzy godziny dziennie. Tego typu działanie powinno zaowocować stworzeniem przez Ciebie dużej ilości materiału na Twój tekst naukowy. Realizm połączony z systematyką, zawsze da Tobie więcej, niż skrajny optymizm, bądź też skrajny pesymizm.

“Spotkanie to początek. Trwanie razem to postęp. Wspólna praca to sukces”. Henry Ford

Staraj się regularnie konsultować ze swoim promotorem. On na pewno będzie w stanie poradzić Tobie, co robisz dobrze, a co źle. Nie wykluczone, że doradzi on również Tobie, co warto umieścić w Twojej pracy podyplomowej, na MBA. Poza tym warto konsultować się z profesjonalnymi korepetytorami, którzy będą mogli pomóc Tobie, w różnych aspektach Twojej działalności naukowej. Przykładowo może to być analiza finansowa, bądź też statystyka. Zawsze lepiej radzić się osób kompetentnych i osiągać sukcesy, aniżeli samemu zostawać ze swoimi problemami i ponosić porażkę. Ścisła współpraca z Twoim promotorem, na pewno zwiększa Twoją szansę na sukces naukowy.

Prace podyplomowe na MBA – parę słów na zakończenie.

Prace podyplomowe na MBA z pewnością rozwijają studentów na wielu płaszczyznach. Swoją pracę dyplomową staraj się przede wszystkim traktować, jako wizytówkę Twojej wiedzy i umiejętności. Poza tym staraj się, aby ten tekst, był jak najbardziej związany z praktyczną działalnością biznesową. Twój tekst naukowy będzie miał wówczas wartość, gdy będzie on powiązany z biznesem. Jak mawiał Jim Rohn “nie pozwól, aby nauka prowadziła do wiedzy – niech Twoja nauka prowadzi do działania”. Tworząc swój tekst naukowy, cały czas myśl, jak wykorzystasz go w realnej, biznesowej praktyce.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00


Dodaj komentarz