Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej na pewno nie muszą być tak ambitne, jak to jest w przypadku prac doktorskich. W tym artykule doradzamy, jak wybrać dobry temat na swój licencjat oraz naturalnie prezentujemy rozmaite tematy na takie prace.

Nim wybierzesz tematykę swojego licencjatu z Anglistyki, to pomyśl, jakie są Twoje ambicje zawodowe i co chcesz w przyszłości robić. Możesz również spojrzeć na swoje zainteresowania, jeśli chodzi o język angielski. Twoja praca licencjacka powinna traktować o rzeczach, które Ciebie po prostu pasjonują lub którymi chcesz się w przyszłości zajmować.

Przykładowe tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej

Efektywność nauczania języka angielskiego metodą Callana.
Motyw walki o władze w twórczości Williama Szekspira.
Przegląd nowoczesnych metody nauki języka angielskiego.
Rola systematycznych powtórek w nauczaniu języka angielskiego.
Różne mechanizmy zdobywania władzy w twórczości George’a R.R. Martina.
Sposoby wyrabiania właściwego akcentu w procesie nauczania języka angielskiego.
Różne rodzaje buntowników w brytyjskiej literaturze.
Wykorzystanie programów komputerowych do nauki języka angielskiego.
Humanizm w angielskiej literaturze doby renesansu.
Transhumanizm w angielskojęzycznej literaturze.
Analiza motywów literackich w twórczości William Shakespeare’a.
Charakterystyczne cechy amerykańskiej odmiany języka angielskiego.
Licencjat z Filologii Angielskiej może pomóc Tobie w karierze!

Jeśli będziesz pisać o ciekawym temacie, to na pewno działalność naukowa będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsza. W doborze odpowiedniego tematu zawsze może pomóc Tobie Twój promotor. On zna się na Tworzeniu tekstów naukowych i na pewno będzie w stanie podsunąć Tobie jakieś ciekawe zagadnienie. W ostateczności zawsze możesz zrobić przegląd prac z lat poprzednich. Możliwe, że po tego typu “research-u” łatwiej będzie Tobie znaleźć ciekawe zagadnienie dla siebie.

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej (Anglistyki) – podsumowanie.

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej (Anglistyki) są mocno urozmaicone. Sęk w tym, aby wybrać takie zagadnienie, które Ciebie interesuje i z którym chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową. Pisanie tekstu naukowego o zagadnieniu, które Ciebie nie pasjonuje, raczej mija się z celem. Ciężko jest osiągać sukcesy w życiu zawodowym, jeśli nie ma się w sobie pasji. To ona motywuje Ciebie w końcu do działania. Dobrze napisany licencjat z Filologii Angielskiej może Tobie z pewnością otworzyć drzwi do wielu, ciekawych firm. Jak pisał kiedyś Brian Tracy “wyraźna wizja, poparta dokładnymi planami, daje Ci niesamowite uczucie pewności i osobistej mocy”!

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00

Dodaj komentarz