Praca licencjacka z Ekonomii to dla niejednego studenta bardzo trudne zadanie, które wymaga od studenta odpowiedniej systematyki oraz dedykacji. W tym tekście doradzamy jak wybrać swoją problematykę na tego typu licencjat. Zapraszamy!

Wybór odpowiedniej problematyki może mieć wpływ na Twoją karierę, a więc musi być on bardzo dobrze przemyślany. Dokonując tego wyboru, warto mieć przede wszystkim przed oczami przebieg swojej wymarzonej kariery. Tworzenie pracy dyplomowej o zagadnieniu, z którym raczej w przyszłości nie chcesz się zajmować, jest raczej frustrującą perspektywą. Poniżej przedstawiamy parę ciekawych zagadnień na pracę licencjacką z zakresu Ekonomii.

  Przykładowe tematy na licencjat z Ekonomii

 • Ekonomiczne konsekwencje starzenia się społeczeństwa.
 • Złoto jako forma inwestowania pieniędzy – zalety i wady.
 • Przyczyny bankructwa systemów zabezpieczenia społecznego.
 • Konsekwencje gospodarcze ujemnych stóp procentowych.
 • Czynniki decydujące o innowacyjności danych społeczeństw.
 • Analiza sytuacji ekonomicznej wybranego przedsiębiorstwa.
 • Przesłanki przemawiające za wzrostem ceny palladu.
 • Czy metale szlachetne skutecznie chronią przed inflacją?
 • Wpływ cykli koniunkturalnych na działanie banków centralnych.
 • Wykorzystanie policy-mix do stymulowania wzrostu gospodarczego.
Tworzenie pracy licencjackiej z Ekonomii jest sporym wyzwaniem!

Jeśli masz już wybrany temat swojej pracy dyplomowej, to upewnij się, że masz do niego odpowiednie informacje. Brak dostępu do danych może spowodować, to, że będziesz mieć problemy ze stworzeniem rozdziału badawczego swojej pracy licencjackiej. Lepiej mieć już kiepski temat, ale z danymi niż super ambitny temat pracy licencjackiej, do którego brakuje odpowiednich informacji. Jeśli nie możesz się zdecydować na żadne zagadnienie, to zawsze możesz porozmawiać o tym ze swoim promotorem. On na pewno doradzi Tobie jakieś interesujące zagadnienie, o którym warto pisać swój licencjat z zakresu Ekonomii.

Praca licencjacka z Ekonomii – jak wybrać temat idealny?

Praca licencjacka z Ekonomii, którą piszesz, powinna traktować o temacie, który Ciebie interesuje i z którym chciałbyś związać swoje życie zawodowe. Na pewno temat ten nie musi być przesadnie ambitny, ponieważ praca licencjacka, to nie doktorat. Jest to najprawdopodobniej, Twoje pierwsze zetknie z działalności naukową, więc zadbaj o to, aby wybrać taką problematykę, która nie będzie przesadnie ambitna. Jeśli temat będzie zbyt wymagający, to wówczas może mieć problemy z tworzeniem swojego licencjatu. Dobrze napisana praca licencjacka z Ekonomii na pewno może dać Tobie konkretną wiedzę, która może zaprocentować podczas Twojej kariery.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: +48 12 312 5235
Email: biuro@rzetelneprace.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00


Dodaj komentarz