Zarządzanie zasobami ludzkimi jest z pewnością dziedziną, która wciąż się rozwija i oferuje ciekawe perspektywy zawodowe. W tym tekście przedstawiamy wiele interesujących tematów prac magisterskich z tej właśnie dziedziny. Zapraszamy!

Zarządzania zasobami ludzkimi można zdefiniować jako strategie oraz metody kierowania personelem pracowniczym. Innymi słowy, jest to dziedzina, która koncentruje się na zarządzaniu kapitałem ludzkim. Dobrze by było gdybyś już podczas studiów zdobywał swoje doświadczenie w omawianej dziedzinie, np. w dziale HR. “Praktyka jest nauczycielem wszystkiego”, jak to mawiał Juliusz Cezar. Dla Twoich potencjalnych pracodawców to właśnie Twoje praktyczne umiejętności będą najważniejsze. Wykształcenie oraz napisane przez Ciebie prace dyplomowe będą rzeczą drugorzędną.

Branża HR jest bardzo perspektywiczna!

Poniżej w ramach inspiracji przedstawiamy cały szereg tematów prac magisterskich z zarządzania zasobami ludzkimi. Jak wiadomo, inspiracje są bardzo ważne nie tylko w działalności artystycznej, ale również naukowej. Mamy nadzieję, że któryś z zaprezentowanych tutaj tematów spodoba się Tobie.

  Przykładowe tematy prac magisterskich z zarządzania zasobami ludzkimi.

 • Ocena polityki motywacyjnej względem pracowników sprzedaży w danej firmie.
 • Wykorzystanie pozapłacowych czynników motywacyjnych w konkretnym przedsiębiorstwie.
 • Zastosowanie sztucznej inteligencji we współczesnym HR.
 • Metody rekrutowania pracowników na stanowiska programistyczne.
 • Wykorzystanie metod HR do oceny kreatywności poszczególnych pracowników.
 • Sposoby na rekrutowanie pracowników w dobie pandemii Koronawirusa.
 • Rola employer brandingu w procesie pozyskiwania wartościowych kandydatów do pracy.
 • Kształtowanie zdolności analitycznych u pracowników.
 • Rola szkoleń internetowych w podwyższaniu kompetencji personelu.
 • Wykorzystywanie grywalizacji w celu edukowania oraz motywowaniu pracowników.
 • Sposoby na zweryfikowanie deklarowanych informacji zaprezentowanych przez kandydata do pracy.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – jak znaleźć dobry temat?

Na pewno warto analizować serwisy internetowe oraz pisma dotyczące HR, aby nie wypaść obiegu i być na bieżąco z nowymi trendami. Dobry HR-owiec wciąż rozwija swoją wiedzę oraz umiejętności. Jeśli tego typu lektura nie będzie dla Ciebie pomocna w doborze odpowiedniego zagadnienia, to zawsze możesz porozmawiać ze swoim promotorem. Bardzo prawdopodobne, że on podsunie Tobie jakiś interesujący aspekt HR, o którym warto pisać swoją pracę magisterską z zarządzania zasobami ludzkimi.

Tematy prac magisterskich z zarządzania zasobami ludzkimi, a przyszła kariera w HR

Tematy prac magisterskich z zarządzania zasobami ludzkimi są często bardzo głęboko osadzone w HR-owej praktyce. Zagadnienie, które wybierzesz na swoją pracę dyplomową, musi być dobrze przemyślane, ponieważ to właśnie w nim będziesz się najprawdopodobniej specjalizować. Idealnie byłoby, gdybyś pisał o takich rzeczach, które z powodzeniem możesz zastosować w firmie, jakiej obecnie pracujesz lub masz zamiar pracować. Im bardziej Twoja praca magisterska będzie odnosiła się do biznesowej praktyki, tym lepiej.

Dodaj komentarz